ticariden,ticari araç,kampanya,tuanameyda

YENI CONECTO’LAR SATIŞA SUNULDU

YENI CONECTO’LAR SATIŞA SUNULDU

Mercedes-Benz’in yeni otobüsleri Conecto Solo vs Coencto Körüklü yollara çıkmaya başladı. Körüklü modelde dizel ve CNG alternatifleri sunuluyor

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto Solo ve Conecto Körüklü tamamen yenilendi. Euro 6 normuna uygun motora sahip olan yeni Mercedes-Benz Conecto, üstün teknolojisi, güvenlik standartları, yeni tasarımı, yolcu ve sürücü konforu, yakıt tasarrufu ve CNG seçeneği ile şehiriçi ulaşımın “en karlı yatırımı” olacak.

mercedes-yeni-conecto1

Tamamen yenilendi

49 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Mercedes-Benz Türk, dünyanın en modern otobüs fabrikalarından olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği şehiriçi otobüs modeli Conecto’yu tamamen yeniledi. Bugüne kadar Türkiye’de toplamda 964 milyon euroluk yatırım yapan Mercedes-Benz Türk, bunun 432 milyon euroluk kısmını otobüs üretimi alanında gerçekleştirdi. Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen otobüslerin yüzde 80’inden fazlası 70’in üzerinde ülkeye ihraç ediliyor. 20 yıl önce O345 adıyla üretilmeye başlanan ve bugüne kadar 10 bin 976 adet üretilen Conecto modelinin de bu süre içinde yüzde 80’i ihraç edildi. Markanın Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “1300 adedi Hoşdere fabrikasında üretilmiş Conecto olmak üzere toplam 3 bin 600 adet Mercedes-Benz marka şehiriçi otobüs halen Türkiye’de toplu taşıma hizmeti vermektedir. Türkiye’nin 3 büyük belediyesine ait araç filolarında ağırlıklı olarak araçlarımız hizmet verirken, İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli taşıma hatlarından metrobüs hattında an itibariyle sadece Mercedes-Benz marka Conecto, Citaro ve Capacity otobüsler çalışmaktadır“ dedi.

mercedes-yeni-conecto8

159 yolcu kapasiteli

Tam alçak tabanlı bir otobüs olan Conecto 295 ile 349 beygir arasında değişen 4 farklı model ve motor seçeneği sunuluyor. 26 oturan, 77 ayakta ve 1 engelli olmak üzere 104 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan yeni Conecto Solo ve 35 oturan, 123 ayakta ve 1 engelli olmak üzere 159 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan yeni Conecto Körüklü hem sürücüsüne hem yolcusuna en üst düzeyde konfor sunuyor. Genişleyen iç hacmi sayesinde ve 3 bin 120 milimetre yüksekliği ile ferah bir yolcu ortamı sunuyor.

mercedes-yeni-conecto7

Patenti Mercedes-Benz Türk‘te

Yeni Conecto otobüsün içinde bulunan ve aracın her alanını görebilen kameralar, engelli erişimine uygun giriş rampası, yana yatma fonksiyonu, 3 adet basakmaksız kapı, çocuk arabası ve tekerlekli sandalye için özel ayrılmış emniyet kilitli park yeri ve tek parça halindeki panoramik camları ile en üst düzeyde yolcu konforu sağlıyor. Patenti Mercedes-Benz Türk’e ait olan yeni nesil havalandırma konsepti ile aracın içi artık daha havadar. Aracın ağırlığını azaltarak yakıt tasarrufu sağlayan bu sistem aynı zamanda klimanın verimini arttırarak daha iyi soğutmasını sağlıyor.

mercedes-yeni-conecto9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

deneme bonusu